MET-YÜZ

Demir ( DKP ) başta olmak üzere; Alüminyum, çelik, bronz, bakır, prinç ve kurşun malzemelerin boya ve kaplama öncesi hazır hale getirilmesinde kullanılır.

 

 

KULLANIM AMACI;

 

 

Boyaya alınacak metal yüzey üzerinden yağ ve pas tabakalarının temizlenmesinde kullanılır, mikron boyutta yaptığı aşındırmayla etkili tutunma sağlar. Boya ömrünü artırmak amacıyla geçici demir fosfat kaplaması yapar.

 

 

ÜRÜN DETAYLARI;

 

 

Yağı Söker;

Güçlü formülü sayesinde yüzeydeki yağlarla hemen reaksiyon vererek yapısını bozar. İn aktiflerine ayırdığı yağın yüzeyden kolayca uzaklaşmasını sağlar.

 

Pası Söker;

Yüzeydeki mevcut pası etkili şekilde alır. Yüzeyde kontrollü metodlarla, mikroskobik ölçüde aşındırma yapar. Boya ve kaplamanın yüzeye daha iyi tutunmasına imkân sağlar.

 

Demir Fosfat Kaplar;

Demir malzeme ile reaksiyona girerek yüzeyde geçici demir fosfat tabakası açığa çıkarır. Bu sayede boya ve kaplama sonrası yüzeyin içten paslanmasını engeller.

 

Ekonomiktir;

Konsantre formülü sayesinde bir birim MET-YÜZ 5-30 birim su ile seyreltilir.  *Demir malzeme temizliği:1/ 5 – 1/10 *Alüminyum, Bakır, Pirinç malzeme temizliği:1/20 – 1/30

 

 

DİĞER ÖZELLİKLERİ;

 

 

  • Hızlı temizlik yaptığı için zamandan ve insan gücünden tasarruf sağlar.
  • Yanmaz % 100 ateşe dayanıklıdır.

 

Ambalaj; 30 lt’lik Bidon / 60 lt’lik Bidon